Start Inicjatywy Poznański Szlak Legend dla Dzieci

Poznański Szlak Legend dla Dzieci

Poznański Szlak Legend dla Dzieci to projekt skierowany do dzieci w wieku 6-10 lat oraz ich rodziców/opiekunów. Jest to pomysł na nieco inny rodzinny spacer po mieście. Na terenie Starego Miasta wytyczona została trasa kulturowa, która wiedzie przez jego place i ulice oraz prowadzi odbiorcę do miejsc związanych z poznańskimi legendami: kościołów, kamienic i innych zabytków.

Czym jest Szlak Legend?

Szlak Legend to nie tylko trasa spacerowa, ale też towarzyszące jej publikacje: książka ze zbiorem 10 legend, folder zawierający mapę szlaku i grę miejską oraz papierowy teatr kamishibai z dwiema legendami. Na poświęconej projektowi stronie internetowej zamieszczone są też legendy w formie bajarskich opowieści. Ta różnorodność wykorzystanych form ma na celu pokazanie, że legenda to nie tylko spisana i utrwalona w książce treść, ale przede wszystkim żywa opowieść.

Na szlak można wybrać się w dowolnym momencie – wystarczy tylko wziąć ze sobą folder ze wskazówkami do rozwiązywania zagadek, który z pewnością przypadnie do gustu i młodszym, i starszym Szlakowiczom i Szlakowiczkom. Po prostu wszystkim tym, którzy lubią łamigłówki, poszukiwanie przygód i trochę inne miejskie spacery.

Trasa Szlaku

Trasa szlaku ma około 2,5 kilometra długości, rozpoczyna się w parku Stare Koryto Warty (przy amfiteatrze), a meta znajduje się na placu Wolności (koło Fontanny Wolności). Czas trwania spaceru, a tym samym gry zależy od indywidualnych preferencji.

Projekt realizowany jest we współpracy z Poznańskim Centrum Świadczeń – Centrum Inicjatyw Rodzinnych ze środków Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.