Poznańskie Centrum Dziedzictwa zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Poznańskiego Centrum Dziedzictwa
Data publikacji strony internetowej: 2021-04-12
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-04-13
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
Deklaracje sporządzono dnia: 2021-04-12
Data ostatniego przeglądu i aktualizacji deklaracji: 2025-02-12
Strona internetowa nie jest wyposażona w skróty klawiaturowe, które mogłyby wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.
Można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt:
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu.
Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Link do strony Rzecznika Praw Obywatelskich:
Siedziba Poznańskiego Centrum Dziedzictwa znajduje się w budynku Bramy Poznania, ul. Gdańska 2, Poznań. Można do niego wejść od ul. Gdańskiej oraz od ul. Dziekańskiej. Oba wejścia są bez progów, a drzwi otwierają się automatycznie. Częściowo powierzchnia chodnika przed wejściem wykonana jest z nieregularnej, granitowej kostki. Przy ulicy Gdańskiej znajduje się parking z wyznaczonymi miejscami dla osób z niepełnosprawnościami. Odległość od parkingu do wejścia głównego to ok. 200 m. Zapewniamy możliwość wejścia z psem asystującym. W dotarciu do wejścia oraz w poruszaniu się po jego przestrzeni pomaga system TOTUpoint. W zakładce Dostępność https://bramapoznania.pl/dostepnosc można zapoznać się z audiodeskrypcją budynku i otoczenia Bramy Poznania. W przestrzeni holu głównego oraz każdej sali ekspozycyjnej znajdują się plany tyflograficzne. W szatni można wypożyczyć wózek na czas wizyty oraz nosidełko dla małych dzieci.
Biura PCD znajdują się na pierwszym, drugim i trzecim piętrze. Do kązdego z nich można dostać się również windą. Przestrzeń biur jest bez progów, drzwi są otwierane przez pracowników(czki) PCD z uwagi na posiadane przez nich karty dostępu.