A A A
Start Aktualności Weekend seniora z kulturą

Weekend seniora z kulturą

Poznańskie Centrum Dziedzictwa włączyło się w projekt „Weekend seniora z kulturą”, który organizowany jest przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. To już VIII edycja imprezy, dzięki której seniorzy będą mieli okazję zwiedzić ekspozycję Bramy Poznania  i Centrum Szyfrów Enigma  za 1 zł! 

 

Weekend seniora z kulturą - program wydarzeń

Data i godzina: 2-3.10.2021, godz. 10:00-19:00

Opis: bilet wstępu dla seniora 60+ za 1 zł na zwiedzanie z audioprzewodnikiem ekspozycji głównej Bramy Poznania. Ekspozycja główna przedstawia historię wyjątkowego miejsca, jakim jest sąsiadująca z budynkiem Bramy Poznania wyspa katedralna. Obejmuje czas od założenia grodu w X wieku do współczesności.

Organizator: Poznańskie Centrum Dziedzictwa, Brama Poznania

Miejsce: Brama Poznania, ul Gdańska 2

Informacje praktyczne: Wejścia na ekspozycję możliwe jest co 20 min. Pierwsze wejście dostępne jest o 10:20, ostatnie o 18:00. Liczba biletów na daną godzinę jest ograniczona. Bilety do nabycia wyłącznie w kasach Bramy Poznania 2 i 3 października.

 

Data i godzina: 2-3.10.2021, godz. 10:00-19:00

Opis: bilet wstępu dla seniora 60+ za 1 zł na zwiedzanie z audioprzewodnikiem ekspozycji głównej Centrum Szyfrów Enigma. Centrum Szyfrów Enigma pokazuje istotę Enigmy – sztukę szyfrowania i kodowania oraz doskonałą współpracę genialnych polskich matematyków. Opowiada o rewolucji cyfrowej.

Organizator: Poznańskie Centrum Dziedzictwa, Centrum Szyfrów Enigma

Miejsce: Centrum Szyfrów Enigma, ul. Święty Marcin 78

Informacje praktyczne: Wejścia na ekspozycję możliwe jest co 15 min. Pierwsze wejście dostępne jest o 10:15, ostatnie o 18:00. Liczba biletów na daną godzinę jest ograniczona. Bilety do nabycia wyłącznie w kasach Centrum Szyfrów Enigma 2 i 3 października.

 

Data i godzina: 2-3.10.2021, godz. 10:00-19:00

Opis: bezpłatne zwiedzanie wystawy czasowej „Dźwięki wokół Cybiny” w Galerii Śluza. Wystawa  pozwala nam spojrzeć na otaczający świat z innej perspektywy. Na co dzień poznajemy go głównie poprzez to, co widzimy. Na wystawie możemy go natomiast słuchać!

Organizator: Poznańskie Centrum Dziedzictwa, Galeria Śluza

Miejsce: Galeria Śluza, ul. Dziekańska 2

Informacje praktyczne: Wejście na ekspozycję jest bezpłatne, wstęp wolny. Wystawę zaleca się zwiedzać z audioprzewodnikiem.  

 

Data i godzina: 2.10.2021, godz. 12:00

Opis: spacer po Ostrowie Tumskim z przewodnikiem. Spotkajmy się na jedynej zachowanej w Poznaniu wyspie na Warcie. To najstarsza część miasta, miejsce nieco odrealnione, wyłączone z gorączki codziennego życia. Wzniosła duchowość sąsiaduje tu ze swojskością, a kameralność wąskich uliczek - z wielką historią początków Polski. Wyjątkową atmosferę Ostrowa Tumskiego zawdzięczamy pracy poznaniaków zamieszkujących wyspę przez ostatnie dziesięć wieków.

Organizator: Poznańskie Centrum Dziedzictwa, Trakt Królewsko Cesarski

Miejsce zbiórki: przed Śluzą Katedralną, ul. Dziekańska 2

Informacje praktyczne: Wstęp wolny, niebiletowany.